Національна збірна України з футболу серед лікарів – віце-чемпіон світу

8 – 16 липня 2017 у невеликому курортному містечку Леоганг, Австрія відбувся XXIII Чемпіонат світу серед лікарів з футболу серед лікарів. В рамках мундіалю відбувся розіграш двох почесних трофеїв – Morell Cup, формат 11 на 11, лікарі 25 – 45 років, і Vogel Cup, формат 7 на 7, лікарі старше 45 років. Понад 1000 лікарів взяли участь у змаганнях у складі збірних з 20-ти країн світу і 5 континентів, серед них команди Австрії, Південної Кореї, США, Ірландії, Австралії, Канади, Мексики, Аргентини, Литви, Росії, Німеччини, Бразилії, Великої Британії, Колумбії, Каталонії, Угорщини, Узбекистану, Швеції, Чехії та України.

Після жеребкування основна команда українських лікарів потрапила в групу з командами Швеції, Канади та Південної Кореї, команда Мастерс (лікарі 45+) з командами Бразилії, США і Німеччини. «Мастерси» пройшли груповий етап зі 100 % результатом – 3 перемоги Україна – Німеччина 4:0, Україна – Бразилія 5:2, Україна – США 5:2. Основна команда перемогла збірні команди Південної Кореї 5:0 та Канади 2:1 та поступилась Швеції 1:2.

Фінальний день змагань для українських лікарів розпочався з матчу команди Мастерс за 3 місце проти команди Угорщини, якщо перший тайм угорці ще чинили опір нашим ветеранам, то у другому ми мали повну перевагу, 6:4 на нашу користь і бронзові нагороди Vogel Cup для українців.

Вінцем турніру стала фінальна зустріч основної команди, на нас чекала збірна Чехії – фіналіст останніх 5 світових першостей, чемпіон світу 2015-2016 років, команда, що не пропустила в свої ворота жодного м’яча на цьогорічному мундіалі. Українці підійшли до фіналу з травмованим основним голкіпером, 4 гравцями основного складу та неймовірним бажанням перемогти. Перші хвилини фіналу показали, що ми не тільки можемо на рівних грати з чехами, а і домінувати, але футбольні правила ніхто не відміняв – не скориставшись виходом один в один і не забивши гол, українці отримали в свої ворота 11-метровий удар, так рефері помилився, як показують повтори, порушення правил було до карного майданчика, але збірна України вимушена була відіграватись. Згадався Чемпіонат світу 2016 року в Барселоні, де в чвертьфіналі з чехами ми також домінували, мали ігрову перевагу, але двічі не забили пенальті і отримали гол в свої ворота також після 11-метрового удару, призначеного за гру рукою нашого гравця, якого відверто штовхав потужний чеський нападник… Наші хлопці і цього року не складали зброю, останні сили кинули, щоб вразити ворота чехів, але пропустивши після контратак на останніх хвилинах двічі – поступились, поступились 0:3, але покидали поле з високо піднятою головою, під аплодисменти наших вболівальників і численних лікарів з багатьох країн світу, цього року вони по праву можуть вважатися героями нації – збірна українських лікарів з футболу – віце-чемпіон світу 2017!

Україна може пишатися своїми лікарями – ми веземо до Неньки два почесні трофеї – срібний Morell Cup та бронзовий Vogel Cup, а лікар-онколог з Дніпра Артем Джанджулія – приз кращому півзахиснику турніру.

Ми дякуємо всім, хто нас підтримував в Україні і по всьому світі, ми всі одна велика уфамівська родина і це наша спільна перемога. Низький уклін нашим воїнам, наші перемоги для них. Ми дякуємо всім нашим партнерам, зокрема Профспілці працівників охорони здоров’я. Переконані, що попереду нас чекають ще більші перемоги і досягнення!