Голова Профспілки Сергій Кубанський взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування

news-photo
10.04.2026

Голова Профспілки Сергій Кубанський взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Під час засідання народні депутати заслухали представників правоохоронних органів, МОЗ та НСЗУ щодо проведення слідчих дій у закладах охорони здоров’я в межах досудових розслідувань справ про можливе привласнення бюджетних коштів за Програмою медичних гарантій.

У ході обговорення цього резонансного питання ключовим меседжем голови Профспілки до депутатів і правоохоронців стало те, що в суспільстві не повинно укорінюватись сприйняття медичних працівників як злочинців.

Відтак питання встановлення додаткової відповідальності для медиків, які працюють у межах ПМГ, має чітко розмежовуватися на:

– технічні помилки, що не скасовують факт надання медичної допомоги;

– порушення у сфері господарських відносин між закладами та НСЗУ;

– умисні зловживання та шахрайські дії.

Окремо Сергій Кубанський порушив і зворотне питання — щодо встановлення кримінальної відповідальності за погрози та посягання на життя чи здоров’я медичних працівників під час виконання ними професійних обов’язків.

Такі випадки є неприпустимими, однак, на жаль, не втрачають актуальності через неправомірні дії пацієнтів, особливо під час надання ургентної або екстреної медичної допомоги.

Загалом ця позиція знайшла підтримку серед депутатів Комітету.