Профспілка наполягає на реалізації можливості бронювання 100% медичних працівників державних та комунальних медзакладів.
Київська міська профспілка працівників охорони здоров’я звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова з питань неможливості бронювання у повному обсязі (100% від кількості військовозобов’язаних) працівників медичних закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності через портал «Дія», що підтвердили статус критично важливих.
Наразі до Профспілки масово звертаються трудові колективи медичних закладів, які вже підтвердили статус критично важливих, але при спробі бронювання медичних працівників через Єдиний портал державних послуг «Дія» цією послугою скористатись не можуть, оскільки ця послуга – недоступна. Тобто, не зважаючи на норми пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.01.2025 № 36 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час», заклади охорони здоров’я державної чи комунальної форми власності, що підтвердили належність до критичної інфраструктури, як і раніше, можуть забронювати лише 50% від всіх військово-зобов’язаних медичних працівників.
Зважаючи на те, що вирішення порушеного питання має важливе значення для забезпечення належної діяльності закладів охорони здоров’я столиці та їх критичної ролі у підтримці життєдіяльності держави у воєнний час, Профспілка просить Уряд невідкладно вжити дієвих заходів реагування щодо забезпечення можливості бронювання у повному обсязі (100% від кількості військовозобов’язаних) медичних працівників критично важливих закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності через портал «Дія», що підтвердили статус критично важливих.

